Skupinové terapie obvykle - podporujú prežívanie zážitkov spolupatričnosti, umožňujú sebaprejavenie, podporujú zvyšovanie sebavedomia, zlepšujú medziľudské vzťahy a komunikáciu, poskytujú priestor na experimentovanie s novým správaním vo vzťahu k druhým. Zúčastnení sa učia navzájom zdieľať svoje pocity, problémy, čeliť frustrácii, hľadať nové – často aj netradičné riešenia, spoločne sa podporujú, v skupine sa tvorí skupinová atmosféra. Do skupinovej terapie sa môžu začleňovať aj rôzne iné techniky, napr. arteterapia, muzikoterapia, psychodráma, psychogymnastika alebo nácvik sociálnych zručností.
Skupinová odborná terapia:
– prináša osobnostnú, vzťahovú či komunikačnú zmenu do Vášho života
– k dispozícii odborní personál psychológov a terapeutov s dlhoročnou praxou
– odborné poradenstvo individuálnou, párovou či kolektívnou formou podľa Vašich potrieb
– poradenstvo šité priamo na mieru každého klienta vďaka osobnej či dištančnej online forme
Ponúkame odbornú pomoc – pri riešení problémov týkajúcich sa osobného, vzťahového, rodinného, partnerského, manželského či pracovného života. Cieľom skupinového psychologického poradenstva je s pomocou skupinovej podpory analyzovať podstatu problému a pomôcť nájsť riešenia tak, aby sa človek mohol plnohodnotne venovať osobnému, vzťahovému či pracovnému životu, ďalšiemu osobnostnému alebo profesionálnemu rastu. Spolupracujeme s psychológmi s dlhoročnou psychoterapeutickou praxou a vieme odporučiť a zabezpečiť odborníka podľa druhu či oblasti problému. Skúsenosti ľudí ukazujú, že benefity, ktoré skupinová terapia prináša stoja za to, aby človek „zariskoval“ a vyhľadal pomoc. Investujte preto do seba a získajte vďaka skupinovému osobnému či online poradenstvu maximum pre vlastný život.
V skupine platí dodržiavanie - dôležitých zásad a pravidiel. Patrí sem pravidlo otvorenosti a úprimnosti, tolerancie, ako aj pravidlo dodržiavania dôvernosti alebo právo povedať, „dosť, o tomto už hovoriť nechcem“. Skupinová terapia nemá charakter „spovede“. Nemusíte sa obávať, že budete nútený k nechceným sebaodhaleniam. Každý má právo na vlastné tempo a sám si reguluje mieru blízkosti k druhým.
Skupinová terapia je formou psychoterapie – ktorá zahŕňa jedného alebo viacerých terapeutov, ktorí pracujú s viacerými ľuďmi v rovnakom čase. Tento typ terapie je široko dostupný na rôznych miestach vrátane súkromných liečebných postupov, nemocníc, kliník pre duševné zdravie a komunitných centier. Skupinová terapia sa niekedy používa samostatne, ale je tiež bežne začlenená do komplexného liečebného plánu, ktorý zahŕňa aj individuálnu liečbu a lieky. Skupinová terapia môže byť veľmi účinná, najmä v určitých situáciách. Štúdie ukázali, že skupinová terapia môže byť účinnou voľbou pri liečbe depresie a traumatického stresu.
Je preukázané, že skupinová psychoterapia – je vysoko účinná forma psychoterapie, ktorá prináša úžitok. Skupina je sociálny mikrosvet. Dodáva nádej, nielen v priaznivých účinkoch pozitívnych očakávaní, ale i v tom, že každý klient vidí zlepšenie druhého človeka s podobným problémom (tzv. terapia pozorovaním). V skupinovej terapii človek predchádza sociálnej izolácii a osamotenosti, ktorá zvyšuje pocit odlišnosti od iných. „Sme všetci na jednej lodi“, každý si nesieme svoj príbeh, svoje ťažkosti.
Skúsený psychológ či terapeut - Vám môže pomôcť aj v prípade, keď cítite potrebu osobnostného rastu a napredovania, túžite sa dozvedieť viac o sebe, chcete lepšie porozumieť vlastnému prežívaniu, či lepšie zvládať stresové situácie. Preto ak hľadáte odpovede na svoje otázky, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si najbližšie spoločné stretnutie.
V skupinovej terapii klienti – zažívajú bezpečný priestor, ktorý umožňuje byť v kontakte so svojimi autentickými pocitmi a hlbšie porozumieť sebe samému. V skupine je možné získať informácie, rady, resp. odporúčania. V terapeutických skupinách klienti dostávajú tým, že sami dávajú. Každý klient, i ten čo má o sebe najviac pochybností, dokáže dávať a stáva sa užitočný pre skupinu. Klienti si navzájom pomáhajú, zdieľajú s ostatnými podobné problémy, poskytujú si podporu, nápady, postrehy, náhľady, hľadajú východiská. V skupine sa rozvíjajú sociálne zručnosti (ako je poskytovanie spätnej väzby, rozhovor z očí do očí, porozumenie svojim procesom, napodobovanie správania, porozumenie tomu ako prispievam k svojej osamotenosti atď.), ktoré ovplyvňujú jeho vzťahy s ostatnými. Je to príležitosť stať sa užitočným. Byť v priestore, ktoré umožňuje poznanie.
-
-
Forma
online | osobne -
Rozsah
hodina | dohodou -
Termíny
individuálne | dohodou -
Jazyky
slovensky | nemecky | anglicky
Zaujala Vás ponuka na poradenské stretnutie ? Alebo máte ešte otázky a potrebujete bližšie informácie ? Ponúkame Vám odborné vedomosti a dlhoročné zručnosti v oblasti osobného, profesného či vzťahového rozvoja. Neváhajte a kontaktujte nás telefonicky +421 947 919 951 alebo online formou. Sme tu pre Vás.